Antikvaari
KauppiaatAsiakaspalveluKirjaudu

Naisen nautinto

Teija-Liisa Ranta

Kirjasarja: Minerva-pokkarit

Ei tuotekuvaa

Kirjoita arvostelu

Tuote ei saatavilla

Naisen nautinto

Lisää tuote omalle toivelistallesi ja saat halutessasi ilmoituksen sähköpostiisi, kun tuotetta tulee saataville Antikvaariin!

Haetaan tuotteita...

Teosta "Naisen nautinto" ei välttämättä ole tällä hetkellä saatavilla Antikvaarista tai teoslistamme on vielä puutteellinen. Katsothan samankaltaiset tuotteet sekä alempaa löytyvät tuote-ehdotuksemme teokseen liittyen. Voit myös lisätä tämän teoksen toivelistallesi ja saat halutessasi ilmoituksen sähköpostiisi, kun tuotteita tulee saataville.

Siirry tuotehakuun

Samankaltaiset tuotteet

Tuotteita ei löytynyt. Voit selailla kirjailijan teoksia klikkaamalla kirjailijan nimeä tai etsi muita kirjoja hakukoneemme avulla.

Tiedot

Kustantaja/julkaisija

Minerva

Sidosasu

Nidottu

ISBN

952492191X

9789524921916

Kieli

suomi

Alkuperäinen nimi

-

Kaikki tekijät

Teija-Liisa Ranta

Tuotekategoriat

-

Esittely

Nolaamisen kulttuurista myötätunnon maailmaan. Miksi nykyviihde perustuu usein nolaamiseen? Olemmeko unohtaneet myötäelämisen taidon? Myötäelämisen taito on ollut ihmiskunnan historiassa ja selviytymisessä elinehto. Sjöroos kysyy aiheellisesti, mikä merkitys myötätunnolla on omalle, toisen, yhteisön ja luonnon hyvinvoinnille? Mitä myötäelämisen taito on ja mitä se ei ole? Mitkä ovat myötäelämisen esteitä ja mitkä taas edesauttavat myötätunnon tekojen toteutumista? Kirja tutustuttaa lukijaansa myötätunnon käsitteeseen, sen merkitykseen ja siihen, miten myötäelämisen taito lisää omaa onnellisuutta, vahvistaa rakentavaa vuorovaikutusta ja parantaa ihmissuhteita. Myötätunto liittyy myös kasvatukseen ja luonnon hyvinvointiin. Teos antaa käytännön opastusta myötätuntoiseen asenteeseen itseä ja toisia kohtaan.

Aiheet

seksuaalisuus

naiset

sukupuolielimet

sukupuolielämä

naiseus

erotiikka

seksuaalioppaat